Aktualności

Były playmaker MKS-u Zdrój Busko już w nowych barwach

Lewa pomoc, środkowa strefa boiska, a także prawe skrzydło – to trzy pozycje o które już dziś spokojny może być szkoleniowiec Pogoni Staszów Paweł Czaja. Klub z ul. Koszarowej pozyskał właśnie jednego z najbardziej doświadczonych pomocników IV ligi świętokrzyskiej. W rundzie jesiennej trykot w zielono-czarnych barwach przywdziewać będzie Jan Kowalski.

– Pracowaliśmy nad tym transferem kilka dni, ale warto było – nie ukrywał zadowolenia trener staszowskiego teamu Paweł Czaja. Jan Kowalski to gwarancja nie tylko jakości w grze. To zawodnik, na którego w trudnych momentach na pewno będzie można liczyć. M.in. od niego zależeć będzie, jak w pierwszej odsłonie sezonie spisze się druga linia.

31-latek przygodę z piłką rozpoczynał w Wiernej Małogoszcz. W kolejnych latach kontynuował ją w: Siarce Tarnobrzeg, skarżyskim Granacie, Broni Radom, a także ponownie w Wiernej. W sezonie 2017/18 przeniósł się do ekipy z Busa Zdroju. W barwach MKS-u jako ofensywny pomocnik odpowiedzialny nie tylko za kreowanie akcji. Zdobywał bramki, dające kluczowe punkty.

W minionych rozgrywających 3-krotnie wpisywał się na listę strzelców, na murawie spędzając jako zawodnik MKS-u Zdrój Busko ponad 2100 minut. Jan Kowalski miał okazję zagrać w pierwszym sparingu Pogoni. W środę wystąpił w spotkaniu z Moravią Morawica (2:2).

Jana witamy w zespole ze Staszowa!

Leave a Reply