Aktualności

Dobro zawsze powraca

Wobec ludzkiej tragedii z pewnością nie można przejść obojętnie. Klub Pogoń Staszów solidaryzuje się ze środowiskiem piłkarskim w naszym regionie i  aktywnie włącza w pomoc dla rodziny dotkniętej ludzkim dramatem. W środowy wieczór w parterowym domu we Włoszczowie wybuchł pożar. Strażacy ewakuowali dwoje nieprzytomnych dzieci, które zostały przewiezione do szpitala. Niestety, ich życia nie udało się uratować.

W wyniku pożaru dwie rodziny straciły wszystko… Dach nad głową, rzeczy osobiste. Historia wstrząsnęła wszystkimi. Wiemy, że nic ani nikt, nie zrekompensuje rodzicom straty – muszą mierzyć się z pustką w sercu i z budowaniem życia na nowo. Nie możemy przejść obojętnie wobec tej sytuacji – wśród bliskich zmarłych dzieci znajduje się trzech chłopców wieku 6, 11 i 17 lat. To oni teraz potrzebują najbardziej pomocy.

Pogoń Staszów śladem innych podmiotów postanowiła włączyć się w pomoc dla pogorzelców. Podczas zaplanowanego na sobotę, 20 listopada spotkania 17. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej pomiędzy zespołem prowadzonym przez trenera Pawła Czaję i Spartakusem Daleszyce prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla potrzebujących.

– W trakcie meczu nasi wolontariusze z puszkami pojawią się na stadionie przy ul. Koszarowej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w charytatywnej akcji zapraszamy, by wrzucać pieniądze do puszek. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca – powiedziała Justyna Bazak, reprezentująca zarząd staszowskiego klubu.

Leave a Reply