Aktualności

Inwestycja w przyszłość. Jakub Karyś w kadrze Pogoni

To się nazywa gorrrrrrące, piłkarskie lato. Do listy nowych graczy, którzy przed rozpoczęciem rundy jesiennej dołączyli do drużyny ze Staszowa dołączył kolejny, nowy zawodnik. To młody bramkarz – Jakub Karyś. – Ma przede wszystkim wzmocnić rywalizację między słupkami – podkreśla Paweł Czaja, trener zespołu seniorskiego.
 
Jakub Karyś, który w najbliższych miesiącach reprezentować będzie barwy klubu z ul. Koszarowej oraz trener Czaja znają się doskonale. Obaj jeszcze do niedawna mieli okazję współpracować w Koronie Kielce.
 
Właśnie w stolicy województwa świętokrzyskiego rozpoczynała się przygoda liczącego dziś 19 lat, golkipera. Karyś w ekipie złocisto-krwistych przeszedł praktycznie wszystkie szczeble szkoleniowe. Od młodzika, przez trampkarza, na juniorach kończąc. W przeszłości jako piłkarz drugiej drużyny Korony, miał już okazję zadebiutować w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej.
 
W minionych miesiącach występował również w kieleckim zespole, rywalizującym o punkty w Centralnej Lidze Juniorów. W Pogoni Staszów o bluzę z nr 1 ma walczyć m.in. z Arturem Marcem.

Leave a Reply