Aktualności

Jest solidny materiał do analizy

Tarnobrzeski III-ligowiec był kolejnym rywalem Pogoni Staszów w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2021/22. Siarka bezlitośnie wykorzystała błędy w defensywie, dzięki czemu wygrała 4:0.

Sobotni mecz kontrolny z drużyną z Tarnobrzega stanowił kolejny element przygotowań. Staszowski zespół udał się na spotkanie bezpośrednio, po zakończeniu blisko tygodniowego zgrupowania w Kleszczowie.

W pierwszej części, w lepszych nastrojach do szatni udali się gospodarze. W 26 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, akcję zamykał Sasza Yatsenko. Snajper zdołał uprzedzić próbującego ratować się wślizgiem defensora Pogoni, dzięki czemu umieścił futbolówkę w siatce. Z gola dającego prowadzenie tarnobrzeska ekipa mogła nie cieszyć się jednak zbyt długo. Powód? Pozyskany z AKS-u 1947 Busko Zdrój Dorian Buczek, był bliski wpisania się w kolejnym sparingu na listę strzelców. Z jednej strony zabrakło skuteczności, z drugiej szczęścia w polu karnym rywala.

Wcześniej w dwóch sytuacjach znakomicie zachował się golkiper staszowian Przemysław Janowski, który jak wiele na to wskazuje, przygotowywany jest do gry w pierwszym składzie naszego teamu, na spotkanie inaugurujące zmagania w rundzie jesiennej IV ligi.

W zespole gości od pierwszej minuty na placu gry zameldował się Michał Mikosa, nowy skrzydłowy który w ostatnich miesiącach reprezentował barwy Klimontowianki Klimontów. Jego trafienia, pomogły zespołowi z Klimontowa w awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. W sobotnie popołudnie, zbyt wielu szans na zaprezentowanie pełni swoich możliwości jednak nie miał.

Druga połowa również należała do miejscowych, którzy trzykrotnie umieszczali futbolówkę w siatce.

31 lipca (sobota), Tarnobrzeg

SIARKA TARNOBRZEG – POGOŃ STASZÓW 4:0 (1:0)

1:0 Sasza Yatsenko (26), 2:0 Dawid Bałdyga (49), 3:0 Sasza Yatsenko (64), 4:0 Paweł Mróz (81)

POGOŃ: Janowski – Pańtak, Sudy, Dela, Musiał, Armata, zawodnik testowany, Wawrylak, Rozmysłowski, Mikosa, Buczek oraz Zębala, Wyrazik, K. Malec, Karyś, Guz, R. Kowalski, zawodnik testowany, Ptak, Radwański. Trener: Paweł Czaja.

Leave a Reply