Aktualności

Ligowa inauguracja coraz bliżej

Dwa remisy i trzy porażki – tak przedstawia się bilans staszowskiej Pogoni podczas letniego okresu przygotowawczego. W niedzielę, na stadionie przy ul. Koszarowej, ekipa Pawła Czaji uległa 1:2 ligowemu rywalowi – Spartakusowi Daleszyce. A zaczęło się udanie dla gospodarzy…
 
– W pierwszym tygodniu sierpnia chcieliśmy przede wszystkim zejść z obciążeń, po wymagającym wiele pracy obozie przygotowawczym. Pod względem fizycznym dziś prezentowaliśmy się lepiej, niż w poprzedniej sparingowej potyczce z Siarką w Tarnobrzegu – stwierdził szkoleniowiec staszowskiego teamu Paweł Czaja. Były trener juniorów kieleckiej Korony, zdecydował się na sprawdzony wariant, jeśli chodzi o przednią formację. Z przodu, w rolę najbardziej wysuniętego zawodnika wcielił się Dorian Buczek. Na skrzydłach od pierwszej minuty zameldowali się natomiast: Ernest Rozmysłowski oraz Paweł Markowicz.
 
Dynamiczne minuty w wykonaniu gospodarzy, przyniosły oczekiwany rezultat w 18. minucie. Do piłki ustawionej przed polem karnym podszedł Dorian Buczek. Jeden z czołowych strzelców poprzedniego sezonu IV ligi świętokrzyskiej, technicznym uderzeniem zaskoczył brakarza Spartakusa i zrobiło się 1:0 dla Pogoni. Staszowianie przed przerwą mogli ponownie wpisać się na listę strzelców. Zabrakło przede wszystkim skuteczności i precyzji w ostatnim podaniu.
 
Błędy popełnione w drugiej odsłonie, drużyna z Daleszyc zdołała wykorzystać. Najpierw w 55. minucie Michał Jeziorski umieścił futbolówkę w siatce, pokonując Przemysława Janowskiego strzałem z 11 metrów. Kilka chwil później było już 2:1 dla przyjezdnych za sprawą Macieja Żądło.
 
Piąty sparing staszowian zakończył się trzecią z rzędu porażką. W dwóch pierwszych sprawdzianach, nasz zespół zremisował 2:2 z Moravią Morawica i Klimontowianką Klimontów. – Z przegranej musimy wyciągnąć odpowiednie dla siebie wnioski. Mamy kilka dni do ligowej inauguracji na to, by poprawić pewne elementy w grze – zaznaczył trener Czaja.
 
Mecz kontrolny
8 sierpnia (niedziela), Staszów
POGOŃ STASZÓW – SPARTAKUS DALESZYCE 1:2 (1:0)
1:0 Dorian Buczek (18), 1:1 Michał Jeziorski (55)-karny, 1:2 Maciej Żądło (60)
POGOŃ: Karyś – Pańtak, Sudy, Radwański, Musiał, Głowa, Wawrylak, Armata, Rozmysłowski, Markowicz, Buczek oraz Janowski, Guz, J. Kowalski, Malec, Mikosa, Ptak, Piskorz, Zębala, Dela, Wyrazik. Trener: Paweł Czaja.

Leave a Reply