Aktualności

Pogoń dyktowała warunki, AKS strzelał

O tym jak przewrotny bywa futbol, piłkarscy kibice mogli przekonać się nie raz. Podobnie było w sobotni wieczór na stadionie w Busku. Tamtejszy AKS po trafieniu w 43. minuty autorstwa Mateusza Jańca pokonał staszowską Pogoń 1:0. Goście mimo, iż stworzyli swoje sytuacje do tego, by wpisać się na listę strzelców nie zdołali tego dokonać. Tym samym piąta w sezonie 2021/22 porażka ekipy trenera Pawła Czaji stała się faktem.

Przed rozpoczęciem 13. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej, staszowianie legitymowali się bilansem 5 zwycięstw, 3 remisów oraz 4 porażek. Po zwycięstwie przed własną publicznością nad Lubrzanką Kajetanów, tym razem w gronie ogranych drużyn miał znaleźć się AKS 1947 Busko Zdrój.

Gospodarze sobotniej potyczki tanio skóry nie zamierzali jednak sprzedawać. Na 120 sekund przed gwizdkiem kończącym zmagania w pierwszej połowie, jeden z najskuteczniejszych graczy poprzednich rozgrywek zaskoczył bezpośrednio z rzutu rożnego Przemysława Janowskiego. W 43. minucie, zespół trenera Mariusza Kośmidera prowadził różnicą jednego gola.

Pogoń zamierzała odpowiedzieć jak najszybciej. Przyjezdni w przekroju całego spotkania stworzyli co najmniej trzy klarowne sytuacje do tego, by wpisać się na listę strzelców. Kluczowe dla losów meczu mogło być zwłaszcza to, co wydarzyło się w ostatnim kwadransie, kiedy Pogoń zagroziła bramce strzeżonej przez Krystiana Brutkowskiego. Futbolówka nie wpadła jednak do siatki.

Staszowianie w najbliższą sobotę (6 listopada) będą mieć szansę na rehabilitację. W ramach 14. kolejki IV ligi zagrają na wyjeździe z Wierną Małogoszcz. Początek spotkania o godz. 13.

Hummel IV liga świętokrzyska
13. kolejka (30 października)
AKS 1947 BUSKO ZDRÓJ – POGOŃ STASZÓW 1:0 (1:0)
1:0 Mateusz Janiec (43)
Sędziował: Karol Maj
AKS 1947: Brutkowski — Kowalczyk Ż, Grad, Florczyk, R. Szymański Ż (77. Piwowarski), Janiec (84. Ganczarski), K. Szymański, Bandura, Zacharski (88. Załęcki), Karasek, Taler (75. Stępnik). Trener: Mariusz Kośmider.
POGOŃ: Janowski — Radwański (70. Dela), Ptak (66. Rozmysłowski), Wawrylak, Musiał Ż (70. Mikosa), Piskorz, Sudy Ż, Markowicz, J. Kowalski, Armata, Buczek. Trener: Paweł Czaja.

Leave a Reply