Aktualności

Runda jesienna wystartuje w połowie sierpnia

Opublikowany został ramowy terminarz sezonu 2021/22. Kiedy zatem ponownie zobaczymy w akcji piłkarzy?
Ostatni weekend czerwca upłynął pod znakiem ostatnich w sezonie 2020/21 kolejek w IV lidze świętokrzyskiej, klasie okręgowej czy pozostałych grupach klasy A. W tym roku przerwa pomiędzy ligowymi kampaniami będzie krótsza niż zwykle. Dlaczego?
 
Spowodowane jest to pandemią koronawirusa, która po raz kolejny storpedowała zmagania futbolistów w niższych ligach. W efekcie, sezon został wydłużony w czasie. Początkowo zakładano bowiem, że zmagania na murawie zakończą się na początku czerwca. Ostatnie kolejki przesunięto jednak w czasie.
 
Fani futbolu swoich ulubieńców ponownie zobaczą w akcji na początku sierpnia. Jak poinformował wydział gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach, jako pierwsi do walki o punkty przystąpią III-ligowcy. Start rozgrywek, które w nowym sezonie prowadzone będą przez Polski Związek Piłki Nożnej przewidziano na 7/8 sierpnia.
 
Tydzień później (14 i 15 sierpnia) wystartują zarówno IV liga jak i klasa okręgowa seniorów. Na 21 i 22 sierpnia przewidziano natomiast początek zmagań we wszystkich trzech grupach A klasy. Zespoły uczestniczące w trzech grupach klasy B wrócą na murawę 28 i 29 sierpnia.
 
Jak zaznaczył ŚZPN, termin może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszonych drużyn.

Leave a Reply