Aktualności

Twardy jak skała, silny jak tur

Skuteczny w defensywie, a przy tym potrafiący zdobywać gole. Taki jest Marcin Sudy. Obrońca urodzony 30 grudnia 1992 r. dołączył do drużyny staszowskiej Pogoni, decydując się na transfer z III-ligowej sandomierskiej Wisły. – Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż udało nam się pozyskać tak doświadczonego gracza – zaznaczył trener Paweł Czaja.

Silny fizycznie, a przede wszystkim wygrywający pojedynki powietrzne, Marcin Sudy to postać, którą fani staszowskiego teamu zapewne doskonale pamiętają. W sezonie 2012/13 miał okazję reprezentować barwy Pogoni. Wystąpił w 16 spotkaniach, zdobywając 1 gola. W kolejnych, futbolowych odsłonach również potrafił znaleźć sposób na pokonanie bramkarzy rywali. Jako zawodnik notował występy w takich klubach jak: KSZO Ostrowiec Św. oraz Wisła Sandomierz.

W minionych rozgrywkach był jedną z najważniejszych postaci w układance trenera Rafała Wójcika. Zagrał w 40 meczach, spędzając na murawie ponad 3500 minut. 4-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

28-latek zdążył już poznać nowych kolegów ze staszowskiego zespołu. – Marcin trenuje z nami od kilku dni. Miał również okazję zaprezentować się podczas meczów kontrolnych, które za nami – przyznał szkoleniowiec Pogoni Paweł Czaja.

Marcina witamy na pokładzie!

Leave a Reply