Aktualności

Witamy na pokładzie

26 spotkań, w tym 25 od pierwszej minuty, 4 bramki i 3 żółte kartki – tak po zakończeniu sezonu 2021/22 prezentuje się bilans Michała Mikosy. Urodzony 14 stycznia 1997 r. gracz występujący najczęściej w roli obrońcy lub bocznego pomocnika, jesienią reprezentować będzie barwy staszowskiej Pogoni.

– W trakcie letniego okienka transferowego, a jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji o punkty pracowaliśmy nad sprowadzeniem zawodnika mogącego występować na pozycji bocznego obrońcy. To się udało – mówił Paweł Czaja, szkoleniowiec Pogoni Staszów, której piłkarzem został Michał Mikosa. 24-latek przygodę z futbolem rozpoczynał w ostrowieckim KSZO Junior, z którego przeniósł się do Unii Warszawa. Epizod z klubem ze stolicy nie trwał jednak zbyt długo. Mikosa powrócił do KSZO.

W trakcie sezonu 2015/16 zmienił barwy klubowe przenosząc się do Klimontowianki Klimontów. W kolejnych latach zakładał koszulkę takich klubów jak: Alit Ożarów, Star Starachowice, ŁKS Łagów, z którego ponownie trafił do Klimontowianki. Jego dobra postawa na murawie i trafienia sprawiły, że ekipa z powiatu sandomierskiego wywalczyła awans do IV ligi świętokrzyskiej.

Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów, Michał Mikosa 8-krotnie wpisywał się na listę strzelców. W najbliższych miesiącach ma pomóc drużynie trenera Pawła Czaji.

fot. Klimontowianka Klimontów

Leave a Reply