Aktualności

Wychowanek AP Gołcza powalczy o pierwszy skład

Jego przygoda z futbolem rozpoczęła się w małopolskiej Akademii Piłkarskiej Gołcza, z której przeniósł się później do krakowskiego Progresu 99. W ostatnich latach reprezentował barwy kieleckiej Korony, stając się jednym z liderów formacji defensywnej w zespole, rywalizującym o punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Patryk Dela został nowym graczem staszowskiej Pogoni.

Dela pod koniec sierpnia br. świętować będzie swoje 19 urodziny. Jak młody zawodnik, pod względem piłkarskim ukształtował się głównie w klubie ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Na swoim koncie ma występ w drużynie rezerw popularnych złocisto-krwistych.

W minionym sezonie również reprezentował barwy kieleckiej Korony. Rozegrał 14 spotkań na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, w których 3-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Na boisku spędził 1230 minut. W jednym meczu z powodu czerwonej kartki musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Gołcza jesienią w teamie trenera Pawła Czaji ma rywalizować o jedno z miejsc w bloku obronnym. W dotychczas rozegranych meczach, grał u boku m.in. doświadczonego stopera Marcina Sudego.

fot. Korona Kielce

Leave a Reply