Aktualności

28 sierpnia na stadionie w Staszowie wyjątkowy Piłkarski Piknik

Spotkanie 4. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej, a także turniej rodziców o puchar marszałka województwa świętokrzyskiego – to dwie, najważniejsze atrakcje, jakie przygotowali przedstawiciele staszowskiej Pogoni wraz z Akademią Piłkarską naszego klubu. W najbliższą sobotę (28 sierpnia), na stadionie przy ul. Koszarowej odbędzie się niezwykły event. Gorące emocje gwarantowane!
 
O wymiar sportowy sobotniego wydarzenia mają zadbać przede wszystkim gracze prowadzeni przez trenera Pawła Czaję. O godz. 13 na murawie obiektu przy ul. Koszarowej zameldują się futboliści Pogoni. Ich rywalem będzie Nida Pińczów.
 
– Liczymy na doping i wsparcie naszych fanów, których na stadionie nie powinno zabraknąć – podkreśla szkoleniowiec lidera Hummel IV ligi świętokrzyskiej. Staszowianie po remisie 0:0 na inaugurację rozgrywek, a także dwóch kolejnych zwycięstwach (4:2 nad Alitem Ożarów oraz 2:0 nad Łysicą w Bodzentynie), również w najbliższy weekend zamierzają powalczyć o pełną pulę. Jak będzie? Przekonamy się o tym przed godz. 15.
 
Ligowa konfrontacja pomiędzy Pogonią a drużyną z Pińczowa to nie koniec atrakcji, jakie tego dnia czekają na wszystkich sympatyków futbolu. Zwłaszcza tych w wydaniu młodzieżowym. Jak poinformowali organizatorzy eventu, ok. godz. 15.15 rozpocznie się turniejowa rywalizacja, której stawką będzie puchar ufundowany przez marszałka województwa świętokrzyskiego. Wezmą w niej udział rodzice młodych piłkarzy Pogoni.
 
Na uczestników piłkarskiego festynu, tego dnia czekać będą ponadto: zjeżdżanie i dmuchańce, bramka celnościowa, strzelanie z łuku czy konkursy z licznymi nagrodami.
 
Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz bractwa rycerskiego zamku w Szydłowie. Sobotniemu eventowi towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na leczenie pochodzącego z Sandomierza Bartusia Przychodzkiego. Chłopiec walczy z SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

Leave a Reply