Aktualności

3:1 do przerwy i… po balu

To była nowa, zwycięska twarz Pogoni. W sobotnim spotkaniu 12. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej staszowianie, którzy w dwóch poprzednich meczach musieli uznać wyższość rywali, sięgnęli po komplet punktów. Trafienia Jana Kowalskiego oraz Doriana Buczka sprawiły, że team trenera Pawła Czaji pokonał Lubrzankę Kajetanów 3:1.

– Chcemy zrobić wszystko, by zapomnieć o dwóch ostatnich spotkaniach, jakie zakończyły się naszymi porażkami. Czas na przełamanie – zapowiadali przed pierwszym gwizdkiem arbitra członkowie sztabu szkoleniowego Pogoni.

Popularni czarno-zieloni byli zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji. Do Staszowa przyjechała bowiem ostatnia ekipa tabeli świętokrzyskiej Hummel IV ligi. Trener Paweł Czaja zestawiając wyjściowy skład musiał liczyć się z kilkoma absencjami. Tego dnia z powodu kartek i urazów nie mógł skorzystać z usług m.in. Piotra Radwańskiego, Bartosza Pańtaka, czy Adam Głowy. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali za to: Patryk Dela, a także Karol Malec, który rozpoczął ligowe starcie na lewej stronie czteroosobowego bloku defensywnego.

Gospodarze po 15 minutach prowadzili już 2:0. Wynik spotkania, po błędzie golkipera Lubrzanki (wyszedł za daleko od swojej bramki) wykorzystał Jan Kowalski. Skrzydłowy staszowskiego zespołu technicznym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Kilka chwil później rezultat podwyższył Dorian Buczek. Napastnik, który w ostatnich dniach znajduje się w wybornej formie znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości. Były zawodnik AKS-u 1947 Busko Zdrój tydzień wcześniej zdobył dwa gole w wyjazdowej potyczce z Neptunem w Końskich. Co prawda podopieczni Pawła Czaji musieli uznać wyższość przeciwnika, ale wspomniany Buczek z pewnością miał powody do zadowolenia.

25-latek w 17. minucie ponownie wpakował futbolówkę do siatki, dzięki czemu staszowianie prowadzili już 3:0. Jeden błąd w końcówce pierwszej odsłony doprowadził do sytuacji w której, drużyna z Kajetanowa odpowiedziała bramką. Po zmianie stron, mimo kilku dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, Pogoni nie udało się tego dokonać, a mecz zakończył się rezultatem 3:1.

Hummel IV liga świętokrzyska
12. kolejka (23 października)
POGOŃ STASZÓW – LUBRZANKA KAJETANÓW 3:1 (3:1)
1:0 Jan Kowalski (10), 2:0 Dorian Buczek (15), 3:0 Dorian Buczek (17), 3:1 Jakub Fit (41)
Sędziował: Jakub Chrzanowski. Widzów: ok. 100.
POGOŃ: Janowski – Mikosa (84. Ptak), Wawrylak, Dela (62. Musiał), Malec Ż (62. Guz), J. Kowalski, Sudy, Armata (75. Wyrazik), Piskorz Ż, Markowicz, Buczek (85. Zębala). Trener: Paweł Czaja.
LUBRZANKA: Tomasik — Molęda, Cedro Ż, Żyła, Fit, Żmuda Ż (70. Klapa), Czerkaszyn (75. Kita), Szymaniak, Gryz, Lipski, Bracha. Trener: Janusz Cieślak.