Aktualności

Alan Piskorz już w zielono-czarnej koszulce

Dobry przegląd pola, silny strzał z dystansu, a także zmysł do gry kombinacyjnej – to elementy piłkarskiego abecadła, które zawodnik grający na pozycji środkowego pomocnika powinien posiadać. W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 takowymi umiejętnościami na IV-ligowych boiskach ma czarować Alan Piskorz. 18-latek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz staszowskiej Pogoni.
 
Alan Piskorz (ur. 28 listopada 2002 r.) przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Cracovii Kraków. W przeszłości reprezentował również barwy kolejnych klubów ze stolicy województwa małopolskiego: Progresu Kraków oraz Hutnika Nowa Huta Kraków.
 
Minione rozgrywki zakończył jako futbolista Hutnika, który rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów. Wystąpił w 26 meczach, łącznie 7-krotnie spisując się na listę strzelców (na murawie spędził 2209 minut).
 
– Alan będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z naszymi pozostałymi środkowymi pomocnikami. W tym m.in. z Adamem Głową, Mateuszem Wawrylakiem czy Karolem Armatą – powiedział Paweł Czaja, szkoleniowiec klubu z ul. Koszarowej. Piskorz ma już za sobą pierwsze spotkania w zielono-czarnych barwach. W minioną niedzielę pojawił się na murawie w przegranym 1:2 starciu ze Spartakusem Daleszyce.

Leave a Reply