Aktualności

Bartosz Pańtak zostaje w staszowskim teamie

Kogo jako kogo, ale kibicom Pogoni Staszów nie trzeba go zbytnio przedstawiać. 22-letni Bartosz Pańtak zdecydował się kontynuować przygodę z futbolem w klubie z ul. Koszarowej. W rundzie jesiennej zbliżającego się wielkimi krokami sezonu ma być jednym z liderów formacji defensywnej.
 
Bartosz Pańtak na świat przyszedł 16 stycznia 1999 r. Od początku gry w piłkę związany był z kielecką Koroną, w której występował jako junior. Jego znakomita postawa na murawie sprawiła, iż jako młody zawodnik na brak ofert nie mógł narzekać.
 
Wybór padł na UKS SMS Łódź. W kolejnych latach utalentowany defensor reprezentował barwy m.in. miejskiej Stali, z której przeniósł się na Śląsk. Zakotwiczył w Piaście Gliwice, gdzie notował na swoim konice kolejne minuty w drużynie juniorów, a także zespole rezerw gliwickiego potentata.
 
Przełom przyniósł sezon 2018/19. Wówczas jego przygoda z piłką nabrała rozpędu. Najpierw MKS Zdrój Busko, a w kolejnych latach: Unia Sędziszów, Czarni Połaniec oraz Orlicz Suchedniów. W minionych rozgrywkach już jako gracz staszowskiego IV-ligowca to od niego, szkoleniowiec zespołu mógł rozpoczynać konstruowanie bloku obronnego. Pańtak na murawie spędził ponad 2700 minut, zdobywając jednego gola. W jednym spotkaniu ukarany został czerwoną kartką.
 
Bartoszowi podobnie zresztą jak pozostałym nowym graczom Pogoni życzymy powodzenia!

Leave a Reply