Aktualności

Ernest Rozmysłowski back HOME

W rundzie jesiennej zbliżających się rozgrywek ma być jednym z tych zawodników, na którym oparta będzie gra zespołu seniorów. Po kilkumiesięcznej nieobecności, postanowił wrócić do miejsca, w jakim rozpoczynała się jego przygoda z futbolem. 24-letni Ernest Rozmysłowski ponownie reprezentować będzie barwy Pogoni Staszów.
 
Ernest Rozmysłowski urodził się 5 lutego 1997 r. Od początku swojej przygody z piłką nożną związany był z klubem z powiatu staszowskiego. Dla młodego zawodnika przełomowy okazał się przeskok z drużyny juniorów do seniorów. Rozmysłowski przebojem wdarł się do podstawowej 11 klubu.
 
W zakończonym w czerwcu sezonie 2020/21 reprezentował barwy dwóch klubów. Jeszcze jesienią zdobywał bramki dla ekipy z ul. Koszarowej. Na listę strzelców wpisywał się 11-krotnie. W zimowej przerwie przeniósł się do Korony Kielce. W drugiej drużynie popularnych złocisto-krwistych (III liga) zanotował łącznie na swoim koncie ponad 280 minut.
 
– Mocno na niego liczę. Mam nadzieję, że pomoże nam w walce na IV-ligowym froncie – powiedział Paweł Czaja, nowy szkoleniowiec staszowian.

Leave a Reply