Aktualności

Przed przerwą gole, po zmianie stron szczelna defensywa

To miało być starcie dwóch drużyn, mierzących wysoko w tabeli. I było. W spotkaniu 10. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej grająca przed własną publicznością staszowska Pogoń musiała uznać wyższość Staru Starachowice. Bramki dla drużyny z miasta nad Kamienną zdobywali Jakub Chrzanowski oraz Piotr Mikos. Jedyne trafienie dla gospodarzy padło w 23. minucie, kiedy to na listę strzelców zdołał wpisać się Marcin Sudy.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, gdzie po stronie starachowickiego teamu istnieje największe zagrożenie. Staraliśmy się je wyeliminować – mówił Paweł Czaja, szkoleniowiec gospodarzy, który ponownie postawił na sprawdzony we wcześniejszych bojach wariant.

Początek sobotniej konfrontacji wskazywał na to, że to zespół ze Staszowa będzie w stanie objąć prowadzenie. Po raz kolejny okazało się jak przewrotną dyscypliną jest futbol. W 12. minucie kontra zainicjowana w bocznej strefie boiska przyniosła gola otwierającego wynik rywalizacji. Szybki skrzydłowy Bartosz Szydłowski przedarł się lewą stroną, po czym skierował piłkę wzdłuż bramki. Ofensywną akcję Staru zamknął Jakub Chrzanowski. Były zawodnik KSZO Ostrowiec Św. z bliskiej odległości pokonał Jakuba Karysia.

Starachowiczanie z prowadzenia cieszyli się nieco ponad 10 minut. W sposób podręcznikowy akcję rozegrali natomiast Patryk Musiał oraz Marcin Sudy. Pierwszy z wymienionych graczy, idealnie dośrodkował na pole karne. Opadająca futbolówka została skierowana głową do siatki przez Sudego i zrobiło się 1:1. Bramka na wagę 3 punktów dla gości padła jeszcze przed przerwą.

W 33. minucie błąd golkipera staszowian z zimną krwią wykorzystał Piotr Mikos. Do szatni obie 11 udały się przy wyniku 1:2. Powiew świeżości wśród gospodarzy miały wnieść zmiany, na jakie zdecydował się trener Czaja. Wraz z początkiem drugiej odsłony na murawie zameldowali się m.in. napastnik Dorian Buczek oraz Jakub Ptak, który zastąpił mającego już na swoim koncie żółta kartkę Bartosza Pańtaka. Do ostatniego gwizdka arbitra, rezultat nie uległ jednak zmianie. Defensywa Staru mimo wielu prób podjętych przez Pogoń, nie dała się zaskoczyć.