Aktualności

Hit 9. kolejki dla ekipy z Rudek

Futbolowi eksperci nie mieli cienia wątpliwości. To miało być jedno z najciekawszych starć w ramach 9. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej. I było. Na stadionie przy ul. Stanisława Staszica w Rudkach, miejscowy GKS pokonał 2:0 staszowską Pogoń. Obie bramki meczu padły w drugich 45 minutach.

Pierwsza odsłona sobotniego widowiska mimo, iż nie padły w niej żadne bramki, zwiastowała tylko to, co miało wydarzyć się po zmianie stron. W 53. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Jedlikowski. Ofensywny gracz, na którego od pierwszej minuty postawił trener Paweł Jaworek minął dwóch obrońców staszowskiej 11 i zdecydował się na uderzenie.

Traf chciał, że okazało się ono na tyle skuteczne, by drużyna z powiatu kieleckiego objęła prowadzenie. Podopieczni Pawła Czaji, który ponownie postawił na wariant jaki sprawdził się w potyczce ze skarżyskim Granatem (Pogoń zaczęła spotkanie w ustawieniu 1-3-5-2), nie zamierzali czekać na stratę kolejnych trafień. Ruszyli do odrabiania strat. Najpierw Patryk Musiał, później Bartosz Guz oraz Ernest Rozmysłowski, którzy pojawili się po roszadach personalnych mieli odwrócić losy rywalizacji.

Stało się jednak zupełnie inaczej. To „Gieksa” po raz drugi wpisała się na listę strzelców. I ponownie dał o sobie znać wspomniany Piotr Jedlikowski. Zawodnik w przeszłości reprezentujący barwy KSZO Ostrowiec Św., Kamiennej Brody czy bodzentyńskiej Łysicy naciskając na obrońców gości sprawił, że interweniować musiał Karol Malec. Zrobił to jednak w sposób na tyle niefortunny, że futbolówka ponownie znalazła się między słupkami bramki Przemysława Janowskiego.

Hummel IV liga świętokrzyska
9. kolejka (2 października)
GKS RUDKI – POGOŃ STASZÓW 2:0 (0:0)
1:0 Piotr Jedlikowski (53), 2:0 Karol Malec (73)-samobójcza
RUDKI: Pietras – Biesiada Ż (75. B. Wiecha), Kalisz (90. Baka), Partyka Ż (85. Sala), K. Wiecha, Rusiecki (65. Stachura Ż), Szymoniak, Hajduk (75. Dawidowicz), Skrzypek, Kowalski Ż, Jedlikowski. Trener: Paweł Jaworek.
POGOŃ: Janowski — Pańtak, Wawrylak Ż, Dela (46. Malec), Markowicz, Głowa (65. Guz Ż), Piskorz (70. Rozmysłowski), Sudy, J. Kowalski, Armata (60. Musiał), Buczek Ż. Trener: Paweł Czaja.

Leave a Reply