Aktualności

Jedna strata i gol dla gospodarzy

– Mimo porażki, na pewno jest coś co cieszy. To dobra organizacja gry – powiedział Paweł Czaja, szkoleniowiec staszowskiej Pogoni. Jego podopieczni w środowy wieczór, podczas zgrupowania w Kleszczowie, ulegli miejscowej Omedze 0:1. Jedyna bramka padła jeszcze w pierwszej części.

Remis 2:2 z Moravią Morawica, remis w takim samym stosunku z Klimontowianką Klimontów – to rezultaty dwóch, kontrolnych potyczek, które mają już w nogach futboliści Pogoni. Na obiekcie w Kleszczowie, nasza ekipa mimo dobrej postawy, jaką zaprezentowała w pierwszej części, straciła gola i do szatni schodziła przy wyniku 0:1.

– W 32. minucie, po wysokim pressingu i stracie jaką zanotowaliśmy na własnej połowie, padł gol dla gospodarzy. Staraliśmy się natychmiastowo odpowiedzieć, ale piłka nie wylądowała w siatce – stwierdził trener staszowskiego teamu Paweł Czaja.

Doświadczony szkoleniowiec z pewnością mógł być zadowolony z tego, w jaki sposób jego zespół stwarzał sytuacje pod bramką rywala. – Prowadziliśmy grę, ale mimo tego nie zdołaliśmy wpisać się na listę strzelców. Dogodnych okazji do tego, by pokonać golkipera rywali nie wykorzystali m.in. Karol Armata, a także Paweł Markowicz. Cieszy gra i organizacja drużyny. Przez całe spotkanie staraliśmy się budować ofensywne akcje. Czego zabrakło? Głównie finalizacji i skuteczności – dodał trener Czaja.

W środowej potyczce z Omegą w roli najbardziej wysuniętego gracza wcielił się Dorian Buczek, napastnik, który w dwóch poprzednich sparingach błysnął strzelecką formą, zdobywając gole. – Druga odsłona była słabsza w naszym wykonaniu. Na boisku pojawił się chaos, spowodowany wieloma zmianami na jakie zdecydowaliśmy się przerwie. W perspektywie całego meczu, mimo niekorzystnego rezultatu jestem zadowolony – mówił. Jak dodał architekt staszowskiej 11, powoli kształtuje się kręgosłup drużyny.

Dla futbolistów ze Staszowa czwartek nie będzie dniem wolnym od zajęć. – Pracujemy pełną parą. Wracamy do treningów, zarówno na boisku jak i siłowni – zaznaczył szkoleniowiec, który myślami wybiega już do tego, co wydarzy się w najbliższą sobotę. 31 lipca o godz. 16 w Tarnobrzegu, Pogoń zmierzy się z tamtejszą Siarką.

Mecz kontrolny
28 lipca (środa), Kleszczów
OMEGA KLESZCZÓW – POGOŃ STASZÓW 1:0 (1:0)
POGOŃ: Janowski (Karyś) – Pańtak (R. Kowalski), Dela (Radwański), Sudy (Guz), Musiał (Malec), zawodnik tresowany (Plisak), Armata (Wyrazik), Wawrylak (zawodnik testowany), Markowicz (J. Kowalski), Rozmysłowski (zawodnik testowany), Buczek (Zębala). Trener: Paweł Czaja.