Aktualności

Miłe złego początki

Zapewne nie takiego scenariusza spodziewali się zarówno kibice staszowskiej Pogoni, jak i sami zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym. Do 79. minuty podopieczni trenera Pawła Czaji prowadzili 1:0, po tym jak na listę strzelców wpisał się środkowy obrońca Marcin Sudy. Końcówka meczu 7. kolejki Hummel IV ligi świętokrzyskiej należała jednak do gospodarzy. Ostatecznie to GKS Zio-Max Nowiny sięgnął po 3 punkty.

– Do tej serii gier byliśmy drużyną, która na szczęście nie zaznała goryczy porażki. Niestety każda seria ma to do siebie, że kiedyś musi się zakończyć. To stało się w niedzielę – powiedział Paweł Czaja, trener staszowskiego teamu, który po raz pierwszy tej jesieni stracił punkty. A zaczęło się wyśmienicie dla drużyny z ul. Koszarowej. Już w 3. minucie środkowy defensor Pogoni Marcin Sudy otworzył rezultat potyczki. Było 1:0 dla przyjezdnych i wydawało się, że ambitna, staszowska ekipa niczym rasowy pięściarz pójdzie za ciosem.

– Szkoda, iż nie udało nam się zamienić na trafienia dwóch dogodnych okazji – zaznaczył trener Czaja. Przed szansą na pokonanie Bartosza Gugulskiego stanęli m.in. Mateusz Wawrylak oraz Dorian Buczek. Po ich strzałach futbolówka nie znalazła jednak drogi do siatki. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry utrzymywało się jednobramkowe prowadzenia. Aż przyszła feralna, 80. minuta. Najpierw Szymon Kot dwukrotnie, a później Bartosz Papka zaskoczyli blok obronny staszowian. W doliczonym czasie ponownie Szymon Kot wpakował piłkę do bramki.

– Z pewnością nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę – zaznaczył szkoleniowiec staszowian, który w kolejnym mikrocyklu treningowym postara się przygotować drużynę do ligowego starcia. W najbliższą sobotę, 25 września nasz zespół zagra na własnym stadionie ze skarżyskim Granatem. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 16.

Hummel IV liga świętokrzyska
7. kolejka (19 września)
GKS ZIO-MAX NOWINY – POGOŃ STASZÓW 4:1 (0:1)
0:1 Marcin Sudy (3), 1:1 Szymon Kot (80), 2:1 Szymon Kot (81), 3:1 Bartosz Papka (89), 4:1 Szymon Kot (90+3)
Sędziował: Grzegorz Olejarczyk (Kielce)
NOWINY: Gugulski — Sinkiewicz Ż, Gadomski, Brela, Cichoń, Kot, Blicharski, Szmalec, Szewczyk (67. Papka), Krzeszowski, Olearczyk. Trener: Mariusz Ludwinek.
POGOŃ: Karyś — Pańtak, Radwański, Sudy, Musiał (85. Zębala), Wawrylak, Armata (65. Głowa Ż), Piskorz Ż, Rozmysłowski, Markowicz, Buczek (73. J. Kowalski). Trener: Paweł Czaja.

Leave a Reply